czy-paleczki-do-sushi-sie-rozdziela

Czy pałeczki do sushi się rozdziela?

Kuchnia azjatycka zyskuje na popularności na całym świecie, także w Polsce. W naszym kraju już w większości miast można znaleźć lokal, w którym serwują pyszne sushi. Zamawiając potrawę, wraz z posiłkiem otrzymujemy zestaw pałeczek do sushi. Jeżeli jest to twój pierwszy raz z tym japońskim specjałem, być może nie wiesz, jak używać pałeczek. Co zrobić, aby spożywanie sushi pałeczkami było komfortowe? Czy pałeczki do sushi się rozdziela?

Skąd się wzięła tradycja jedzenia pałeczkami?

Pałeczki to produkty, służące do spożywania posiłków, z których na terenie Azji potrafią korzystać nawet małe dzieci. W Europie jest to znacznie mniej popularne, dlatego wiele osób, udając się do azjatyckiej restauracji, nie może poradzić sobie z tymi oryginalnymi sztućcami.

Tradycja jedzenia posiłków pałeczkami pojawiła się w starożytnych Chinach. Początkowo pałeczki stosowano jedynie do przygotowywania posiłków, jednak dość szybko stały się też stałym elementem jadalni. Niektóre kraje azjatyckie używają ich na co dzień, w innych pałeczki wybierane są tylko do konkretnych potraw. Pałeczki do sushi najczęściej wykonywane są z drewna, choć wśród towarów luksusowych można znaleźć też pałeczki porcelanowe lub z metali szlachetnych. W restauracjach najczęściej mamy do czynienia z połączonymi ze sobą jednorazowymi pałeczkami z bambusa. Dzięki temu mamy pewność, że nikt inny nie korzystał z nich przed nami.

Czy pałeczki do sushi się rozdziela? Jak korzystać z pałeczek?

Wraz z posiłkiem otrzymujesz dwie połączone ze sobą pałeczki, które przed jedzeniem należy rozerwać. Jedzenie sushi rozpocznij od umieszczenia jednej pałeczki pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym, a do jej podtrzymania wykorzystaj palec serdeczny. Drugą musisz sterować głównie przy pomocy palca wskazującego. Takie ustawienie sprawi, że obie pałeczki będą przypominać szczypce, pomiędzy które możesz uchwycić kawałek sushi. Jeżeli twoje pierwsze podejście do jedzenia pałeczkami nie będzie wyglądało najlepiej, nie zrażaj się. Z czasem nabierzesz wprawy.