Menu - Wrocław Psie Pole


Sushi Kushi w Azji

11.02.2018

Sushi Kushi w Armenii 
Ruszył pierwszy zagraniczny lokal polskiej sieci

 

 

Sieć restauracji Sushi Kushi rozpoczęła międzynarodową ekspansję. W Erywaniu, stolicy Armenii otwarty został właśnie pierwszy lokal, a planowane jest uruchomienie jeszcze dziewięciu kolejnych w tym kraju.

Sushi Kushi to największa franczyzowa sieć restauracji sushi w Polsce oferująca dania kuchni japońskiej na miejscu oraz w dostawie. Od czasu otwarcia w 2012 roku pierwszego lokalu w Łodzi firma stawiała na dynamiczny rozwój. Strategia ta zaowocowała uruchomieniem kolejnych 16 restauracji w 11 miastach Polski w ciągu zaledwie pięciu lat. Na początku przyszłego roku ruszą kolejne dwie placówki w Zakopanem i Radomiu. Dopracowany koncept, innowacyjny pomysł i przemyślana inwestycja sprawiły, że sieć Sushi Kushi stała się liderem rynku franczyzowych restauracji sushi w Polsce.

Sukces na polskim rynku zachęcił firmę do ekspansji zagranicznej. – Trwają właśnie prace nad otwarciem Sushi Kushi na Maderze, ale szczególnie ważnym krokiem jest dla nas możliwość rozwijania sieci w Armenii – mówi Tomasz Jakubowski z Sushi Kushi – Naszymi partnermi w tym kraju są Arkadi Hovhannisyan i Artiom Sargsyan, a współpraca z nimi to dla nas wspaniała okazja, aby zaistnieć na tym dynamicznie rozwijającym się rynku, którym zainteresowanych jest coraz więcej firm z Polski.

Umowa franczyzowa zawarta z ormiańskim partnerem daje mu wyłączność na rozwijanie sieci Sushi Kushi w Armenii i zakłada otwarcie na początek aż 10 restauracji w kilku miastach. Pierwszy lokal ruszył właśnie w stolicy kraju, Erywaniu. Huczne otwarcie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem gości i mediów i przyciągnęło mnóstwo gwiazd sportu, muzyki i celebrytów. Uroczystość swoją obecnością uświetnili między innymi: Roman Amoyan – zapaśnik, brązowy medalista olimpijski i trzykrotny medalista Mistrzostw Świata, tegoroczny srebrny medalista zapaśniczych Mistrzostw Świata Juniorów – Roman Amoyan, Hripsime Khurshudyan – medalistka olimpijska w podnoszeniu ciężarów, utytułowany karateka Kamo Unanyan i bokser Vito Gasparyan oraz zawodnicy MMA – David Khachatryan i Hayk Ghukasyan.

Na oficjalnym otwarciu pierwszej ormiańskiej restauracji Sushi Kushi można było spotkać również znane piosenkarki pop – Nanę, Astghik Safaryan i Magę oraz aktorkę, modelkę i dziennikarkę Anati Saqanyan. Wszyscy uczestnicy przyjęcia chętnie rozmawiali z przedstawicielami mediów, którzy z uwagą przyglądali się debiutowi polskiej firmy na ormiańskim rynku. – Po tym świetnym debiucie naszej marki w Armenii jesteśmy przekonani, że sieć Sushi Kushi odniesie sukces w tym kraju – mówi Jakubowski. – Arkadi i Artiom doskonale rozumieją filozofię naszej firmy i włożyli mnóstwo pracy nie tylko w otwarcie swojej restauracji, ale również w analizę lokalnego rynku i przygotowanie do dalszego rozwoju.

Właściciele świeżo otwartej restauracji Sushi Kushi są przekonani, że marka ta świetnie przyjmie się na ormiańskim rynku. Kolejne lokale planują otwierać zarówno w Erywaniu, jak i innych miastach kraju. – Kuchnia japońska cieszy się w Armenii rosnącą popularnością, ale rynek ciągle jest nienasycony – mówi Arkadi Hovhannisyan. – Od dłuższego czasu rozważaliśmy uruchomienie takiego lokalu, a sieć Sushi Kushi okazała się dla nas świetnym partnerem, który zaoferował wsparcie na każdym etapie współpracy.

Dla samej sieci to pierwszy, ważny krok w kierunku międzynarodowej ekspansji. Wkrótce ruszy kolejna zagraniczna restauracja marki – tym razem na Maderze. Firma prowadzi również rozmowy z inwestorem z Moskwy, a jej apetyt na kolejne zagraniczne rynki rośnie równie szybko, co liczba lokali.

Zachęcamy do obejrzenia filmowych relacji z otwarcia pierwszej restauracji Sushi Kushi w Armenii:

https://www.youtube.com/watch?v=zZznqGbXa1g

https://www.youtube.com/watch?v=kN6ik0-GUXg

http://blognews.am/arm/news/507813/

Restauracja Sushi Kushi w Erywaniu mieści się przy ulicy Tumanyan St 16/1
Strona www: http://www.sushikushi.am/
Facebook: https://www.facebook.com/sushikushiyerevan/
Instagram: https://www.instagram.com/sushikushi_yerevan/

 

Więcej informacji udziela:

Tomasz Jakubowski
Tel.: +48 500 054 838
E-mail: tomek@sushikushi.pl
www.sushikushi.com

 

 

« wstecz